Beton z betoniarni – dlaczego należy skorzystać z takiego rozwiązania?

Samodzielne wyrobienie betonu to ogrom czasu i wysiłku fizycznego. Może się również okazać, że takie działanie będzie generować nadmierną ilość kosztów. Lepszą opcją może okazać się wytwórnia betonu, która wszystko jest w stanie dostarczyć we wskazane miejsce. Czym jest beton towarowy? Dlaczego współpraca z betoniarnią jest korzystniejszą opcją? O tym właśnie opowie ten oto artykuł.

Beton towarowy – czym jest?

Beton towarowy to specjalny produkt, którego produkcja odbywa się na specjalnych węzłach betoniarskich. Można je zauważyć przejeżdżając obok betoniarni, których w Polsce nie brakuje. Stamtąd produkt umieszczany jest betonowozach. Przy okazji należy wspomnieć o tym, że istnieje możliwość zamówienia również betonu „półsuchego”, który na wskazane miejsce dostarczone jest w specjalnych samochodach samowyładowawczych.

Właściwie można używać samego określenia beton. Czasownik „towarowy” można by sobie odpuścić. Chodzi tu jednak o to, aby produkt, który jest w stanie zaoferować betoniarnia odróżnić od tego, co każdy może samodzielnie wykonać. Lepiej jednak użyć określenia beton towarowy ponieważ w ten sposób zyskuje się pewność, że ma się do czynienia z produktem o odpowiedniej właściwości i parametrach. Takiego betonu nie jest w stanie samodzielnie wykonać żadna osoba.

Beton do zadań specjalnych

Współpracując z wytwórnią betonu ma się możliwość zamówienia różnych rodzaju betonu:

  • posadzkowego – doskonale spisuje się na gruncie oraz na posadzkach;
  • beton klasy C8/10- sprawdza się na podbudowy pod nawierzchnie, podłogi, posadzki, podjazdy do garaży;
  • beton klasy C12/15 lub C16/20 – używany do stworzenia elementów konstrukcyjnych w domach, np. przy schodach;
  • beton klasy minimum C20/25- polecany na elementy o dużych rozpiętościach lub na miejsca, gdzie ma się do czynienia z dużym obciążeniem;
  • beton wodoodporny W4 – do tworzenia ścian piwnic oraz do miejsc o wysokim poziomie wód gruntowych .

Wytwórnia betonu jest w stanie dostarczyć taki materiał budowlany we wskazane miejsce, razem z pompą do betonu. To właśnie dzięki temu beton będzie można dostarczyć na odległość kilkudziesięciu metrów od betonowozu.

Polecane betoniarnie – wybierz mądrze

Polecaną betoniarnią jest wytwórnia betonu Kocela działająca na terenie śląska i okolic. Warto wybierać solidnych wykonawców, którzy swoim klientom są w stanie zapewnić atrakcyjne warunki współpracy. Tak, aby zyskać całkowitą pewność nie tylko co do jakości towaru, który będzie dostarczony na miejsce. Pozwala mieć to pewność, że beton zostanie dostarczony w odpowiednim momencie na plac budowy.