Złomowanie aut w Głogowie

Twój samochód znajduje się w stanie, w którym jego dalsza naprawa jest już nieopłacalna? A może miałeś wypadek, który sprawił, że nie nadaje się już do dalszej jazdy? W takiej sytuacji złomowanie auta to najlepsze wyjście, na jakie możesz się zdecydować. Zapoznaj się z naszym artykułem, jeżeli chcesz sprawdzić jakie stacje demontażu w Głogowie i okolicach są najlepsze.

Kasacja pojazdów – o czym trzeba pamiętać

Jeżeli chcesz pozbyć się swojego samochodu, powinieneś się do tego odpowiednio przygotować. Udając się do punktu złomowania pojazdów, musisz mieć odpowiednie dokumenty. Należy do nich między innymi dowód rejestracyjny potwierdzający to, że jesteś właścicielem danego auta. Oprócz tego będziesz potrzebować jeszcze dokumentu tożsamości.

Warto wiedzieć o tym, że złomowanie auta może odbyć się tylko w przypadku w miarę kompletnych pojazdów. Oznacza to, że nawet gdy uległy poważnemu wypadkowi, należy dostarczyć na złom wszystkie możliwe części. Masa samochodu w chwili zdawania go do kasacji powinna wynosić minimum 90% wagi zapisanej w dowodzie rejestracyjnym.

Jedną z najistotniejszych rzeczy związanych z kasacją pojazdów jest oddanie ich do wyspecjalizowanego punktu zajmującego się złomowaniem. Jego działalność musi być legalna i potwierdzona przez urząd wojewódzki. Tylko w takim wypadku dostaniesz komplet dokumentów potwierdzających los auta, w tym zaświadczenie, że został on oddany na złom. Pozwoli Co to na legalne wyrejestrowanie samochodu i uzyskanie zwrotu części kwoty z ubezpieczenia OC.

Wiele stacji demontażowych działa nielegalnie, dlatego zawsze powinieneś je weryfikować. Powierzchownie niczym nie różnią się od prawidłowo funkcjonujących punktów, ale możesz mieć problemy z uzyskaniem od nich dokumentacji. Na dodatek oddane w ten sposób auto może być wykorzystane później w działalności przestępczej, przez co będziesz mieć problemy z prawem.

Kasacja pojazdów nienadających się do jazdy

Jeżeli dysponujesz samochodem, który uległ poważnemu wypadkowi i nie masz możliwości, by samodzielnie doprowadzić go na złom, nie musisz się martwić. Najlepsze stacje demontażowe, których specjalizacją jest złomowanie aut Głogów, mają w swojej flocie lawety, dzięki którym mogą odebrać zepsuty pojazd wprost z Twojego podwórka. Dzięki temu Twój wysiłek ograniczony jest do wykonania telefonu i nie musisz marnować swojego czasu na dojazd do danego punktu złomowania.

Jeżeli interesuje Cię bezproblemowa kasacja pojazdów, koniecznie zapoznaj się z opiniami na temat poszczególnych stacji złomowania aut. Dzięki temu poznasz doświadczenia dotychczasowych klientów i upewnisz się, że załatwisz wszystkie formalności w miłej i profesjonalnej atmosferze.

DWCAR – złomowanie pojazdów w Głogowie i nie tylko

Jeżeli nie wiesz jeszcze, na jaką stację demontażową się zdecydować, polecamy Ci zapoznanie się z ofertą firmy DWCAR. To profesjonalna placówka z wieloletnim doświadczeniem w kasacji pojazdów, ciesząca się świetnymi opiniami klientów z Głogowa i całego Dolnego Śląska. Sprawdź wszystkie szczegóły pod hasłem DWCAR – złomowanie pojazdów.

DWCAR prowadzi także skup starych aut. Zastanów się nad tą opcją jako alternatywą dla złomowania samochodu!