Podbeskidzie zbroi się przed Ekstraklasą

podbeskidzie brede

Podbeskidzie Bielsko-Biała po 4 latach przerwy wraca na najwyższy poziom rozgrywkowy w Polsce. Nowa liga oznacza nowe zbrojenia a drużyna Górali nie zamierza próżnować w letnim okienku transferowym.

Kto może przejść do drużyny?

Pierwszym potwierdzonym transferem Podbeskidzia jest pochodzący z Węgier Gergo Kocsis. 26-letni piłkarz trafił do ekipy Górali z węgierskiego Zalaegerszegi. Trener Krzysztof Brede mówi o tym, że klub celuje przede wszystkim w zawodników grających w zagranicznych ligach, jednak nie wyklucza również transferów zawodników z rodzimej ligi. W większości mają to być gracze poniżej 30 roku życia, jednak Górale nie wykluczają także sprowadzenia do zespołu kogoś bardziej doświadczonego.

Do ekipy z Bielska-Białej powracają także Miłosz Kozak oraz Arkadiusz Maj. Obaj zawodnicy przebywali dotychczas na wypożyczeniach.

Kto odejdzie z zespołu?

Trener Berge w wywiadzie zapowiedział, że klub nie chce pozbywać się żadnego z zawodników, którzy znajdowali się w kadrze zespołu w zeszłym sezonie. Oczywiście klub nie zamyka się na żadne propozycje, które mogą przynieść mu dodatkową gotówkę.

Najwięcej mówi się o odejściu Marko Roginicia. Zdobywca 11 bramek dla Podbeskidzia w zeszłym sezonie jest bowiem pod obserwacją Pogoni Szczecin. Klub z Pomorza jest w stanie zapłacić za Chorwata spore pieniądze a w dodatku sam zawodnik będzie mógł tam liczyć na podwyżkę pensji. Z zespołem może pożegnać się również Mateusz Sopoćko. 21- latek najprawdopodobniej wróci do Lechii Gdańsk, z której to do tej pory był wypożyczony.

Kto na pewno zostanie?

Zimą kontrakt z Podbeskidziem przedłużył trener Brede. Po zakończeniu obecnego sezonu to samo uczyniło już 7 graczy Górali. Jeszcze rok z zespołem spędzą Arkadiusz Leszczyński, Dmytro Baszłaj, Aleksander Komor, Filip Modelski, Tomasz Nowak a także Michał Rzuchowski. Nowy dwuletni kontrakt z klubem podpisali natomiast Martin Polacek, Szymon Mroczko oraz Michał Batelt.

Przeczytaj również:

Piast Gliwice przedstawił plan przygotowań do sezonu

Igor Angulo żegna się z Górnikiem Zabrze