Wypadek z udziałem trzech pojazdów na Trasie Średnicowej w Gliwicach paraliżuje ruch

Na drodze znanej jako Droga Trasowa Średnicowa w Gliwicach, w miejscu prowadzącym do rampy autostrady A1, miało miejsce niebezpieczne zderzenie trzech pojazdów. Ruch na tej trasie został początkowo całkowicie zatrzymany, ale najświeższe dane od policji wskazują, że udało się już przywrócić ruch na dwóch pasach. Jeśli chcą Państwo uniknąć tego obszaru, ostatnim dostępnym wyjazdem jest Sośnica (przed przenośnikiem taśmowym).

Wypadek miał miejsce na jezdni prowadzącej w kierunku Katowic, tuż przed skrzyżowaniem DTŚ – A1. Szczegółowe okoliczności zdarzenia są obecnie badane przez funkcjonariuszy policji, którzy otrzymali zgłoszenie tuż przed godziną 10:00. Jak informuje podinspektor Marek Słomski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, w zdarzeniu uczestniczyły trzy samochody: jeden typu dostawczego oraz dwa osobowe.

Dodatkowo Słomski poinformował, że jedna z osób – młoda dama – skarżyła się na ból, co może sugerować obrażenia. Została ona natychmiast przetransportowana do szpitala w celu przeprowadzenia dokładnej diagnostyki.

Według wstępnych ustaleń policji, sytuacja wyglądała następująco: samochód osobowy marki Volvo uległ awarii. Kierujący starając się zjechać na bok drogi, częściowo zaparkował swój pojazd na pasie awaryjnym, zajmując jednocześnie część pasa ruchu. Nadjeżdżająca Toyota postanowiła bezpiecznie ominąć awaryjny pojazd i zatrzymała się, co spowodowało, że jadący z dużą prędkością Renault Master uderzył w nią i stojące Volvo.