Twoja krew może pomóc

Pod siedzibą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbędzie się honorowa zbiórka krwi. Akcję zaplanowano na najbliższy czwartek.

Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa

Zbiórka krwi odbędzie się w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Pojazd ma znajdować się na parkingu przed wejściem głównym (ul. Lompy 19). Akcja skierowana jest nie tylko do mundurowych czy pracowników cywilnych – krew mogą oddać wszyscy – zakładając spełnienie określonych warunków. Zebrana krew może pomóc chorym czy rannym. Zbiórka krwi to prosta forma pomocy, która może przełożyć się na ratowanie ludzkiego życia. Ponadto warto przypomnieć, że jest to darmowe wsparcie.

Wracając do spełnienia określonych warunków, przede wszystkim trzeba mieć minimum 18 i nie więcej niż 65 lat (konieczny dokument potwierdzający tożsamość). Dodatkowo trzeba ważyć ponad 50 kg, ale to warunek, który dla wielu osób nie powinien stanowić najmniejszego problemu. Oczywiście dawcy muszą mieć ujemny wynik epidemiologiczny. Niemniej dobry wynik epidemiologiczny to nie wszystko – znaczenie ma też brak objawów wskazujących na infekcję. Pamiętaj również o tym, że nie zaleca się oddawania krwi na czczo – wskazany lekki posiłek.