Trójka zwycięzców obdarowana nagrodami Wojciecha Korfantego

19 kwietnia w Zabrzu miało miejsce wręczenie prestiżowych Nagród im. Wojciecha Korfantego, odbywające się w Łańcuszkowej Łaźni Sztolni Królowa Luiza. W tym roku Związek Górnośląski wybrał do nagród trzech zasłużonych. Wśród wyróżnionych znaleźli się prof. Dagmara Drzazga, Leonard Fulneczek oraz Teatr Korez z Katowic. Podczas uroczystości Małgorzata Mańka-Szulik wyraziła swój ogromny zaszczyt i radość z goszczenia w Zabrzu tak znamienitych osób z tej wzruszającej okazji.

Przewodniczący związku podkreślił, że tegoroczni nagrodzeni zostali wybrani z dużej puli nominowanych.

W noc poprzedzającą rocznicę urodzin Wojciecha Korfantego odbyła się zabrzańska uroczystość wręczenia nagrody. W tym roku przypada 150. rocznica urodzin imiennika nagrody, a zarówno Sejm RP, jak i Sejm Śląski poświęciły 2023 r. na jego cześć.

Wierność swoim zasadom jest ważna. Korfanty uosabiał te ideały i był im wierny. Takich polityków pragniemy dla siebie i wierzę, że będą oni pochodzić z regionu śląskiego. Jednak dziś honorowani są nie tylko politycy, ale także artyści i działacze społeczni. Jestem dumna z tego, że możemy gościć to wydarzenie w Zabrzu i z całego serca gratuluję wyróżnionym – mówiła podczas uroczystości Małgorzata Mańka-Szulik.