Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej: Wielka lekkoatletyka powraca na Śląsk w 2024 roku

Piotr Małachowski, dyrektor sportowy Memoriału Lekkoatletycznego Kamili Skolimowskiej na Silesii, ogłosił, że kolejna edycja tego prestiżowego wydarzenia odbędzie się 25 sierpnia 2024 roku. Wydarzenie to, będące częścią elitarnej Diamentowej Ligi, zostanie rozegrane na Stadionie Śląskim w Chorzowie i będzie to już trzeci raz, gdy ten „diamentowy” mityng odbędzie się w tym mieście.

Gwiazdy lekkoatletyki z całego świata zjadą na Górny Śląsk zaraz po zakończeniu igrzysk olimpijskich w Paryżu. W tym roku, memoriał Skolimowskiej – jako renomowany event Diamentowej Ligi – odbył się na chorzowskim stadionie już drugi raz. Pierwsza edycja przyciągnęła do Chorzowa aż 30 tysięcy widzów, którzy mogli oglądać zawodniczki i zawodników bezpłatnie.

Ten mityng lekkoatletyczny zajął miejsce w kalendarzu imprez sportowych po odwołaniu zawodów w Chinach z powodu pandemii koronawirusa. Od tego czasu, po jednogłośnym głosowaniu organizatorów pozostałych 14 mityngów Diamentowej Ligi, memoriał Skolimowskiej został na pięć lat włączony do tej prestiżowej serii spotkań.

W tegorocznej edycji sprzedawano bilety i stadion wypełniło 25 tysięcy osób. Także przyszłość przyniesie płatny wstęp na to wydarzenie. Lipcowe zawody w Chorzowie zdobyły uznanie World Athletics jako najlepszy „niefinałowy” mityng Diamentowej Ligi od pięciu lat.

Od dłuższego czasu planowano powrót do terminu po głównej imprezie sezonu i teraz udało się to zrealizować. Organizatorzy chcą zaprosić jak najwięcej złotych medalistów z Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, mając nadzieję na dużą reprezentację polskich sportowców.