Rozpoczęto budowę stadionu GKS-u Katowice

W ostatni czwartek nastąpił moment, na który kibice GKS-u Katowice czekali naprawdę długo – nastąpiło symboliczne rozpoczęcie budowy nowego stadionu. Plan zakłada, że nowy obiekt powstanie w ciągu 36 miesięcy.

Co możemy powiedzieć na temat prowadzonych prac?

Dokładnie mówiąc, chodzi o sportowy kompleks, który powstanie w pobliżu autostrady A4 (ulica Bocheńskiego, Upadowa i Dobrego Urobku). Koszt inwestycji wyniesie 205.292.538,54 zł brutto. Te pieniądze pozwolą na powstanie stadionu, hali, dwóch boisk treningowych, parkingów i małej infrastruktury. Na trybunach znajdzie się miejsce dla 14 896 osób, natomiast do hali będzie mogło wejść 2792 widzów. Wydatki w dużej części miały zostać pokryte z obligacji (obligacji wartych 150 milionów złotych). Miały, bo możemy usłyszeć o wykorzystywaniu własnych środków. Niemniej jednak skorzystanie z obligacji jest możliwe.

Nie ma też co ukrywać, że pojawiają się pewne obawy dotyczące potrzebnych pieniędzy – nie jest tajemnicą, że inflacja po prostu szaleje. Prezydent miasta zastrzegł jednak, że na ten moment kwota zaoferowana w przetargu się nie zmieniła. Oczywiście w przyszłości możemy mieć zmianę, ale wszyscy mają nadzieję, że koszt inwestycji cały czas będzie taki sam.

Za budowę odpowiada grupa NDI.