Piłkarze Ruchu Chorzów promują adopcję psów

Porzucanie psów stanowi ogromny problem – lepiej, aby zwierzak trafił do schroniska. Niemniej jednak trzeba pamiętać o tym, że schroniska nie zawsze mogą pomóc.

Adopcja zamiast kupna

To nawiązanie do akcji, w której wzięli udział piłkarze Ruchu Chorzów – chorzowianie promowali adopcję psów. Co więcej, z tej okazji psiaki pojawiły się na stadionie. Oczywiście nie każda osoba może pozwolić sobie na psa – celem akcji jest zmiana nawyków niektórych osób. Jeżeli ktoś myśli nad kupnem zwierzęcia, dużo lepszym rozwiązaniem jest adopcja. W Chorzowie (i rzecz jasna nie tylko tu) mnóstwo czworonogów czeka na nowy dom.

Warto też zaznaczyć (bo może nie wszyscy wiedzą), że promocja adopcji nie sprowadzała się tylko do materiałów wideo czy fotografii. Osoby, które były na spotkaniu z Wisłą Puławy, wiedzą, że chodzi o specjalnie przygotowane koszulki. Ponadto koszulki te trafiły na aukcję – cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc chorzowskiemu Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt.

Pamiętajmy też o tym, że pomoc potrzebna jest cały czas – dowodem na to są choćby specjalne kalendarze. Cały dochód z nich również trafi do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.