Rozpoczął się remont Opery Śląskiej w Bytomiu

Remont bytomskiej Opery Śląskiej to coś, na co z pewnością czekało wiele osób. Można też powiedzieć, że najprawdopodobniej wiele osób było zniecierpliwionych, ale to w tym momencie bez znaczenia – remont rozpoczęto.

Co wiemy?

Jeżeli zastanawiasz się nad szczegółami, na pewno wypada wiedzieć, że możemy mówić o kwocie, która przekroczy 58 mln zł. Wiadomo też, że możemy mówić o środkach z Europejskiego Funduszu Rozwoju. Wiemy również, że chodzi o ponad 19 mln zł.

Na temat prac można rozmawiać naprawdę długo – dość powiedzieć, że mowa o mechanice sceny dolnej, mechanizacji górnej, elektroakustyce, oświetleniu scenicznym oraz instalacjach wewnętrznych i instalacji elektrycznej. Warto też zdawać sobie sprawę z tego, że obiekt będzie spełniać potrzeby osób niepełnosprawnych.

Prowadzone zmiany mają na celu zwiększenie atrakcyjności Opery Śląskiej – nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Dobrze jednak też pamiętać, że liczy się również ochrona dziedzictwa kulturowego. Ponadto nie sposób zapomnieć o konsekwentnym zwiększaniu środków na instytucje kultury (w tym roku przekazano 9,76 mln zł).

Informacje dotyczące Bytomia możesz znaleźć też pod tym adresem.