Policjanci schwytali złodzieja części samochodowych

Przedstawiciele Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu oraz wywiadowcy katowickiej policji zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o zabór katalizatorów. Zarzucono mu, że w weekend na terenie Ligoty w Katowicach wyrwał elementy układu wydechowego z trzech pojazdów. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu i przyznał się do kradzieży katalizatorów, dlatego potencjalnie może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci radzą, że katalizatory, nawet te ze starszych modeli, są bardzo wysoko cenione ze względu na zawarte w nich niepospolite metale szlachetne. Dlatego też oszuści często decydują się na dokonywanie zuchwałych kradzieży, nawet tuż przed domami właścicieli lub na zapełnionych parkingach. Przy pomocy narzędzi akumulatorowych mogą oni szybko wyciąć katalizator od spodu pojazdu.

Jeśli nie posiadasz garażu lub chronionego obszaru, sugeruje się, aby zaparkować pojazd w jasno oświetlonym miejscu wieczorem, kierując się z dala od opuszczonych obszarów, zgodnie z radą policji.

Ważne jest, aby być świadomym w każdych okolicznościach, zwłaszcza gdy zauważymy jakiekolwiek podejrzane zachowanie. Jeśli chodzi o kradzieże katalizatorów, znakiem ostrzegawczym będzie z pewnością osobnik czający się pod samochodem z odgłosami cięcia.