Igor Angulo żegna się z Górnikiem Zabrze

igor angulo

Igor Angulo po czterech latach spędzonych w Zabrzu postanowił odejść z ekipy Górników. Nowym kierunkiem napastnika będą Indie.

Igor Angulo wybiera Indie

Czołowy strzelec ligi odchodzi do Azji. 36-latek zdecydował się podpisać roczny kontrakt z zespołem FC Goa. Nowy klub Hiszpana był pierwszą ekipą rundy zasadniczej indyjskich rozgrywek a następnie dotarł do półfinału rundy play-off. Igor Angulo w swoim nowym klubie będzie mógł liczyć nawet na podwójną podwyżkę!

Takiego napastnika nie było w Górniku od lat

Hiszpan przez 4 lata gry w drużynie Górników wyrobił sobie niesamowicie dużą markę. Uznanie to nie wzięło się jednak znikąd. W swoim pierwszym sezonie Angulo zaliczył 17 trafień co było naprawdę bardzo dobrym wynikiem. Napastnik nie spoczął jednak na laurach i w swoim następnym sezonie zanotował już 23 trafienia w lidze oraz 4 w pucharze. Najlepszy sezon w Górniku rozegrał rok później kiedy to został królem strzelców Ekstraklasy zaliczając aż 24 bramki. Ostatni sezon 36-latka była również udany. Hiszpan zagrał w 36 ligowych trafiając do bramki rywali 16 razy.

Pozycję Hiszpana w drużynie widać było po zakończeniu ostatniego spotkania z Zagłębiem Lubin. Po ostatnim gwizdku zabrzańscy kibice pożegnali napastnika owacjami na stojąco a koledzy z drużyny podrzucali go na rękach.

Przeczytaj również:

Podbeskidzie zbroi się przed Ekstraklasą

Jest miejsce pod nowy stadion dla GKS Katowice