Obiad dla najbardziej potrzebujących uczniów

Bardzo często jest tak, że w obliczu różnych spraw zapomina się o tych, którzy potrzebują sporej pomocy. Niemniej jednak na pewno nie dotyczy to Bytomia – już niedługo najbardziej potrzebujący uczniowie będą mogli zjeść ciepły obiad.

Początek akcji po świętach

Zamknięcie szkół sprawiło wiele problemów – jeden z nich to brak posiłków dla uczniów pochodzących z najbiedniejszych rodzin. Na szczęście, udało się znaleźć wyjście – od 7 kwietnia wspomniani uczniowie będą mogli liczyć na obiad. Za przygotowanie obiadu będzie odpowiadać szkoła. Można też powiedzieć, że sytuacja ma związek z sygnałami, jakie docierały do najważniejszych osób w mieście (w każdym razie tak wynika ze słów wiceprezydenta miasta). Warto również odnieść się do przeszłości – od kilku lat miasto bierze udział w rządowym programie dotyczącym dożywiania.

Wypada też odnieść się do szczegółów – wsparcie w dożywianiu wiązało się także z otrzymaniem zasiłku. Odbywało się to zgodnie z ustawą o pomocy społecznej oraz uchwałą Rady Miejskiej w sprawie Programu dla Bytomia.