Obchody Dnia Dziecka w Sosnowcu – różnorodne atrakcje dla najmłodszych

Świętowanie Dnia Dziecka, którego oficjalna data przypada na 1 czerwca, w Sosnowcu rozpoczęło się już 29 maja. Do tego wydarzenia przygotowano szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży. W dniu 30 maja odbyły się zajęcia z Zumby oraz trening personalny w Parku im. Władysława Mazura, położonym przy ulicy Minerów (Juliusz). Na kolejny dzień, 31 maja, w milowickim Parku Tysiąclecia (ul. Baczyńskiego) zorganizowano gry terenowe dla uczestników obchodów.

Piotr Pluta z Wydziału Kultury i Promocji Miasta sosnowieckiego Urzędu Miasta zwraca uwagę na to, że 1 czerwca w Parku Kuronia w Kazimierzu Górniczym odbędą się zajęcia z jazdy na deskorolce. Następnie, dnia 2 czerwca, na Borze (ul. Biała Przemsza) zaplanowano zajęcia koszykarskie oraz kolejne treningi personalne. W sobotę, 3 czerwca, w Parku Sieleckim będzie można skorzystać z lekcji jazdy na rolkach.

Głównym punktem obchodów Tygodnia Dziecka będzie niedziela, 4 czerwca. Tego dnia Piotr Pluta zaprasza do uczestnictwa we wspólnym świętowaniu, które stanowi finał całotygodniowych obchodów Dnia Dziecka. Program przygotowany przez sosnowiecki Urząd Miasta oferuje zróżnicowane, atrakcyjne i edukacyjne zajęcia dla wszystkich dzieci oraz młodzieży.