Marcin Krupa, prezydent Katowic, potwierdza swoją kandydaturę w zbliżających się wyborach samorządowych

Potwierdzając swoje plany na nadchodzącą kampanię wyborczą, Marcin Krupa, aktualny prezydent Katowic, we wtorek ogłosił, że zamierza ubiegać się o reelekcję. Jego kandydaturę popiera Koalicja Obywatelska, co zostało ujawnione podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Willi Goldsteinów.

W trakcie tej konferencji, Krupa skomentował również stan współpracy z Koalicją Obywatelską. Zaznaczył, że przez ostatnią kadencję relacje między nim a koalicją znacznie się umocniły. Podkreślił, że taki stan rzeczy jest nie tylko efektem owocnej współpracy, ale także strategicznym ruchem Platformy Obywatelskiej. W kontekście faktu, że obecna kadencja jest jego ostatnią zgodnie z przepisami prawa, zaangażowanie w współzarządzanie miastem daje możliwość przygotowania potencjalnych przyszłych kandydatów do zarządzania miastem.

Na konferencji prasowej obecny był również Wojciech Saługa, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w województwie śląskim. Wyraził on poparcie dla kandydatury Krupy na prezydenta Katowic w imieniu Koalicji Obywatelskiej. Saługa podkreślił, że Krupa myśli, mówi i działa w sposób zgodny z ideami Koalicji, a więc nie ma powodu do rywalizowania. Zadeklarował również, że Koalicja Obywatelska nie zamierza wystawiać własnego kandydata na prezydenta Katowic.