Katowice planują stworzenie innowacyjnego centrum dla branży technologicznej i gamingowej dzięki funduszom unijnym

Planowana inwestycja w Katowicach, zatytułowana Katowicki Hub Gamingowo-Technologiczny, przyciągnęła uwagę dzięki olbrzymim funduszom przeznaczonym na jej realizację. Zdobyta suma wynosi ponad 300 milionów złotych, które pochodzą z programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027. Miasto Katowice ma nadzieję, że projekt ten stworzy nowoczesne centrum skupiające firmy z sektora technologicznego, gamingowego i e-sportowego.

Obecnie Katowice są już mocno związane z branżą nowoczesnych technologii oraz sektorem gier komputerowych. Wydarzenie Intel Extreme Masters (IEM), które regularnie odbywa się w Spodku, przyczynia się do utrzymania tego wizerunku. Teraz informacje napływające z Górnego Śląska sugerują, że region ten będzie mógł pochwalić się własnym, dedykowanym hubem technologicznym i gamingowym.

Nowa inwestycja, znana jako Katowicki Hub Gamingowo-Technologiczny, otrzymała na swoje urzeczywistnienie ogromną sumę 309 milionów złotych. Pieniądze te przyznane zostały w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027. Dzięki temu możliwe będzie stworzenie specjalnej strefy w centrum miasta. Na miejsce jej powstania wybrano historyczne obiekty dawnej Kopalni Wieczorek, które zostaną zaadaptowane do potrzeb projektu.