Kajetan Duszyński złotym medalistą olimpijskim!

Igrzyska Olimpijskie na ten moment nie przebiegają po naszej myśli, ale pamiętajmy, że przed nami jeszcze sporo szans na medale. Nie można też zapomnieć o sobocie – wychowanek TS AKS Chorzów został złotym medalistą olimpijskim!

Sztafeta mieszana 4×400 metrów

Dla niezorientowanych – chodzi oczywiście o Kajetana Duszyńskiego – Duszyński jest członkiem sztafety mieszanej 4×400 metrów. Trzeba też przyznać, że Kajetan miał trudne zadanie, ponieważ tylko on biegał w eliminacjach i finale. Niemniej 26-latek poradził sobie doskonale, czego ukoronowaniem był fantastyczny finisz, który zapewnił nam olimpijskie złoto. Warte podkreślenia jest też to, że zwycięstwo zostało okraszone rekordem Europy i rekordem olimpijskim. Można również powiedzieć, że polska sztafeta uzyskała drugi wynik w historii.

Wypada też odnotować, że to złoto jest niezwykle ważne pod kątem historycznym – ostatni medal igrzysk w konkurencji biegowej miał miejsce 41 lat temu. Czekaliśmy zdecydowanie za długo, ale możemy mówić o przełomie – w Tokio mamy szanse na kolejne krążki w biegach.