Dni otwarte w katowickim muzeum

Ogólnodostępne magazyny archiwalne, pokaz inicjatywy „Archiwum pełne pamięci” oraz ekspozycja zapisów historycznych wniesionych przez mieszkańców znalazły się wśród propozycji dostępnych dla gości Archiwum IPN w Katowicach podczas Nocy Muzeów 2023. Regionalna delegatura IPN zapewniła nie tylko pouczające prezentacje, ale także szereg atrakcji dla starszych i młodszych uczestników imprezy.

Podobnie jak w latach ubiegłych Archiwum IPN w Katowicach uczestniczyło w globalnym wydarzeniu Noc Muzeów, w ramach którego instytucje bezpłatnie otwierają swoje zbiory dla zwiedzających i organizują dodatkowe atrakcje. W katowickim archiwum IPN takich propozycji z pewnością nie brakowało.

Jak mówi Renata Dziechciarz, naczelnik Oddziałowego Archiwum IPN w Katowicach – To już kolejna odsłona Nocy Muzeów, która odbywa się w naszym archiwum w Katowicach. Zwiedzający mają okazję zwiedzić niedostępne zazwyczaj magazyny, przyjrzeć się codziennej pracy archiwistów, a także poznać inicjatywy edukacyjne IPN.”

Wszyscy uczestnicy Instytutu wyjechali z czymś w posiadaniu. Otrzymali nie tylko pamiątkowe pinsy, ale także mieli możliwość zakupu różnych publikacji IPN, od pogłębionych opracowań historycznych po zbiory zdjęć i powieści graficzne o tematyce historycznej.