Chorzów: Zaginiona 15-latka szczęśliwie odnaleziona

W ostatnim czasie można było usłyszeć o tym, że zaginęła 15-letnia Samira. Poszukiwania zostały zakończone i co najważniejsze, wszystko skończyło się dobrze, ponieważ dziewczyna jest cała i zdrowa.

Potęga internetu

Nie sposób odnieść się do szczegółów poszukiwań, ale można usłyszeć, że duże znaczenie miała pomoc internautów. Internet zapewnia ogromne możliwości i nie każda osoba zdaje sobie z tego sprawę. Najwyższa pora, żeby to się zmieniło i nie chodzi wyłącznie o poszukiwanie kogoś zaginionego. Czasem pozornie nieznaczący drobiazg może oznaczać uratowanie życia – czyli tego, co jest dla nas wszystkich największą wartością.

Pamiętajmy również o tym, że najlepiej, gdy możliwe jest uniknięcie trudnych wydarzeń. Obserwujmy to, co się dzieje wokół! Być może blisko nas jest ktoś, kto daje do zrozumienia, że potrzebuje jakiejś pomocy. To nie jest czyjaś odpowiedzialność, to jest odpowiedzialność nas wszystkich. Można też powiedzieć, że właściwa reakcja jest kluczowa, ale musimy pamiętać, że ogromne znaczenie może mieć czas.