Centrum pomocy uchodźcom i migrantom zorganizuje świąteczny jarmark

Caritas Archidiecezji Katowickiej 3 grudnia 2022 roku zorganizował Jarmark Bożonarodzeniowy. Podczas wydarzenia Caritas Katowice wystawi i sprzeda prace plastyczne stworzone przez uchodźców z Ukrainy będących pod ich opieką. Dzieci będą miały okazję wziąć udział w zajęciach mikołajkowych lub poznać innych Ukraińców podczas świątecznego spotkania.

W Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom, należącym do Archidiecezji Katowickiej, odbędzie się wspólne polsko-ukraińskie wydarzenie na rzecz pomocy i integracji uchodźców. W sobotę 3 grudnia 2022 r. o godz. 11:00 odbędzie się kiermasz świąteczny o charakterze międzykulturowym, na którym uchodźcy z Ukrainy pracujący w organizacji wystawią polskie przedmioty. Jak podaje Caritas Katowice, jej ukraińscy podopieczni chcą w ten sposób przybliżyć mieszkańcom Katowic swoją kulturę i pogłębić integrację.

Na jarmarku świątecznym odbędzie się szereg warsztatów i zajęć dla dzieci, a także spotkanie integracyjne dla uchodźców z Ukrainy czy loteria z nagrodami. Obecni będą również ks. Łukasz Stawarz – dyrektor Caritas Archidiecezji Katowickiej, Grzegorz Żymła – dyrektor ds. zarządzania projektem oraz Sabina Haczek – koordynator Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom.