Sen i Wino – winnica z noclegami na słonecznych stokach Beskidu

Dobre wino przywodzi na myśl regiony Prowansji, północnych i południowych Włoch, prawobrzeżne rejony Renu w Niemczech czy Andaluzję lub La Rioja w Hiszpanii. Tymczasem również w Polsce można znaleźć miejsca, które staną się prawdziwym rajem dla smakoszy wina. Idealnie, gdy winnica położona jest w urokliwej okolicy, a w ofercie zawarty jest także nocleg w komfortowych warunkach. Tak właśnie jest w przypadku winnicy Sen i Wino mieszczącej się w sercu Beskidu Żywieckiego.

Sen i Wino to projekt rodzinny, którego historia sięga roku 2013. Na terenie winnicy hodowane są takie szczepy winogron, jak np. Aurora, Bianca, Muscaris, Regent, Solaris, Souvignier Gris. Stanowią one bazę dla win białych, czerwonych i różowych. Degustacjom wina towarzyszą inne produkty regionalne, na przykład deski serów. Doświadczenie to dostępne jest zarówno dla gości indywidualnych, jak i grup zorganizowanych. To jednak tylko część oferty.

Doskonałe warunki do relaksu

Sen i Wino obok smakowania regionalnych trunków to przede wszystkim możliwość połączenia relaksu z doświadczaniem bliskości natury. Na terenie winnicy znajdują się 3 ekologiczne domki, z których każdy może pomieścić do 7 osób. Ich wystrój inspirowany jest bukietem oraz smakiem produkowanych trunków i ma eklektyczny charakter. W domkach wykonanych na bazie specjalnej glinki oraz kostek słomy, którymi pokryto drewniany szkielet panuje optymalny mikroklimat. Do tego stopnia, że również osoby z alergiami poczują się komfortowo. Obok noclegów ze śniadaniem na terenie kompleksu możliwe jest również skorzystanie z zabiegów pielęgnacyjnych w specjalnie utworzonej strefie SPA. Obejmują one m.in. masaże, refleksologię stóp, klawiterapię. Oprócz tego do dyspozycji gości pozostaje sauna oraz jacuzzi.

Różnorodna oferta aktywności

Mówiąc o noclegu w Sen i Wino nie sposób nie zwrócić uwagi na widoki rozpościerające się z domków. Beskidzkie krajobrazy urzekają o każdej porze roku, dębowe lasy, trasy spacerowe, ścieżki rowerowe, szlaki górskie np. na Baranią Górę, na Babią Górę czy na Skrzyczne – wszystko to znajduje się w bliskiej okolicy. Dla osób uwielbiających zwiedzać atrakcją będzie z pewnością Żywiecki Park Etnograficzny czy Stary Zamek w Żywcu. Dla miłośników adrenaliny natomiast polecić można lot paralotnią na Górze Żar.

Nocleg w Sen i Wino można zarezerwować na weekend lub na dłużej – to doskonała okazja, by zażyć relaksu w towarzystwie rodziny i przyjaciół, poznać nowe smaki i zbliżyć się do natury. Po co szukać winiarskiej oazy gdzieś dalej?

Wszystkie informacje na stronie www.seniwino.pl oraz na naszym Facebooku.