Radni chcą nowego posterunku policji

Ulica Mariacka

Radni katowickiego Śródmieścia wyszli ostatnio z pomysłem uruchomienia tymczasowego posterunku policji na ulicy Mariackiej. Tamtejszy deptak znany jest z licznych barów, klubów oraz restauracji.

Brak porządku razi radnych

Deptak na ulicy Mariackiej nie ma zbyt dobrej opinii. Dzieje się tak ponieważ w miejscu tym regularnie dochodzi do bijatyk, ustawek, pobić a także aktów kradzieży. Normą w tym miejscu jest również spożywanie alkoholu poza lokalami do tego przeznaczonymi.

Jak twierdzą radni ulica Mariacka pozbawiona jest odpowiedniego porządku. Miejsce to jest bardzo chętnie odwiedzane przez mieszkańców Katowic jak i turystów. Ulica ta i jej okolice słyną z barów i klubów przez co są pulsem nocnego życia w Katowicach. Z racji na wiele odnotowanych przypadków pobić i kradzieży katowiccy radni chcą aby uruchomić tam tymczasowy posterunek policji.

Radni są zgodni w tym, że ulica Mariacka jest wizytówką miasta i powinna być jak najczęściej ukazywana w pozytywnym świetle. Będzie to możliwe dzięki zwiększonej ilości patroli policyjnych

Przeczytaj również:

Trwają prace nad węzłem drogowym. Będą utrudnienia.

Studenci nie wracają na Uniwersytet Śląski