Opole: Nowe parki wodne

Opolanie mogą liczyć na 2 nowe parki wodne. Nie znamy dokładnego terminu, aczkolwiek szacuje się, że koniec działań czeka nas w 2022 roku.

Co wiemy na temat prac?

Jeden z placów zabaw ma pojawić się na osiedlu Armii Krajowej. Zainteresowani mogą być pewni powstania atrakcyjnej i bezpiecznej przestrzeni. Istotne jest też to, że plan zakłada, iż będziemy mogli mówić o całkowitym wkomponowaniu w naturalny krajobraz. Wszystko ma zajmować mniej więcej 2 tysiące metrów kw. Wykonawcę znamy – przetarg wygrała poznańska firma APA ARCHES. Wartość inwestycji wynosi 89 744 zł. Dokumentacja projektowa powinna pojawić się do końca października.

Druga lokalizacja to Park 800-lecia na Wyspie Bolko. Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że propozycja ta będzie cechować się niezwykle istotnym walorem edukacyjnym. Krótko mówiąc, chodzi o zabawę prowadzącą do nauki. Ważne jest też to, że możemy mówić o zagospodarowaniu terenu, którego powierzchnia to około 6 800 metrów kw. W tym przypadku także znamy wykonawcę – stwierdzono, że najlepszy wybór to SEPA Group z Wrocławia. Kwota inwestycji to 47 478 zł.