Nowe oznakowanie parkomatów

W Bytomiu trwa wymiana tablic dotyczących parkomatów. Być może wiele osób zadaje sobie pytanie, czemu ma to służyć? Tego typu pytanie jest zrozumiałe, ale powodów do zdziwienia nie ma.

Początkowe zdezorientowanie

Zmiany mogą nieść za sobą zdezorientowanie. Z drugiej strony ewentualne zdezorientowanie powinno bardzo szybko minąć. Jak się można domyślić, wszystkim zależy na tym, aby było lepiej niż wcześniej. Przez poprawę należy rozumieć zmianę koloru znaków – nowe tablice informacyjne są w kolorze zielonym. Zielony kolor powinien przełożyć się na łatwiejsze odnalezienie parkomatów. Tyczy się to innych znaków drogowych, jak i wszelkich oznaczeń na terenie miasta. Warte odnotowania jest też to, że na nowych tablicach mamy symbol parkomatu i napis „Parkomat„. Nowe tablice znajdą się przy 74 istniejących parkomatach, jak i 23 nowych. Nowe parkomaty mają związek, z tym że doszło do rozszerzenia strefy parkowania.

Trzeba również pamiętać o tym, że w niektórych przypadkach nowe oznaczenia mogą okazać się nieprzydatne – nie wszyscy postępują uczciwie.