Kilka pomysłów na inwestycje w okolicach Śląska

Czeladź jest w stanie nadążyć za tym, co trzeba zmodernizować, naprawić i przebudować, aby służyło mieszkańcom i miastu przez kilka lat. Niemniej jednak ten rok będzie dość trudny finansowo dla samorządów, dlatego ten zagłębiowski pokazał gotowe projekty. Jeśli uda im się pozyskać wsparcie zewnętrzne, czy to z dotacji rządowych, czy z funduszy europejskich, będą mogły przystąpić do realizacji projektów. A jest się czym cieszyć!
Wykorzystanie środków unijnych z minionej perspektywy finansowej prawie się kończy, a Urząd Marszałkowski w Katowicach ogłosił niedawno zaproszenie do składania projektów finansowanych z nowej perspektywy unijnej na lata 2021-2027. Czeladź złoży różne projekty, m.in. nową kawiarnię w Parku Grabek i nieistniejący w mieście kryty basen.

Oczekiwanym przedsięwzięciem jest remont i rozbudowa obiektu na terenie nieistniejącej już kopalni Saturn. Chodzi o budynek warsztatów mechanicznych, w którym po przebudowie ma powstać kryty basen.

Zgodnie z projektem, w budynku podstawowym dawnych warsztatów KWK Saturn znajdzie się basen o długości 25 metrów i szerokości 8,5 metra z czterema torami pływackimi. Ponadto w dobudowanej, przeszklonej części budynku znajdą się inne wodne atrakcje, takie jak sauny, jacuzzi, czy płytki basen dla dzieci.