Katowice: Poszukiwanie mężczyzny odpowiedzialnego za zdewastowanie ogródka restauracyjnego

Jak rozumieć dewastowanie czyjejś własności? Pewne rzeczy nie mieszczą się w głowie i co by nie mówić, za pewne rzeczy należy się kara – to nawiązanie do tego, co wydarzyło się 6 czerwca przy ul. Staromiejskiej 4.

Co się działo?

Dla niezorientowanych – chodzi o zniszczenie przęseł ogrodzenia ogrodu restauracyjnego i wyrwanie kabli elektrycznych. Wartość strat przekroczyła 2 tys. zł. Wiadomo też, że za zniszczenia odpowiada mężczyzna. Mężczyzny odpowiedzialnego za zniszczenia nie znaleziono, ale możemy mówić o wizerunku sprawcy (to zasługa monitoringu). Z jednej strony policjanci są na dobrej drodze, ale z drugiej cały czas nie jest łatwo.

Jeżeli możesz w jakiś sposób pomóc, jest prośba o kontakt z policjantami Komisariatu I Policji w Katowicach. Można zadzwonić (47 85 135 00 i 47 85 135 28) lub napisać na [email protected]. Ogłoszenie to skierowane jest do wszystkich – nie ma znaczenia, co wiesz – każda wiadomość może okazać się cenna. Ponadto zawsze może zdarzyć się tak, iż sprawca kolejny raz zdecyduje się coś zdewastować – chodzi o nasze wspólne dobro.