Drewniany kościół w Parku Kościuszki w Katowicach po renowacji – pierwsza Msza już w niedzielę!

W sercu katowickiego Parku Kościuszki, drewniany kościółek pw. św. Michała Archanioła ponownie otwiera swoje podwoje dla wiernych. Niedawno zakończona renowacja, która przebiegła szybciej niż planowano, pozwoliła na przywrócenie świetności tej historycznej budowli. Już w najbliższą niedzielę odbędzie się pierwsza Msza Święta po remoncie.

Odnowienie zabytkowego kościoła w Parku Kościuszki

Kościół św. Michała Archanioła, pochodzący z XVI wieku, jest jednym z najcenniejszych zabytków Katowic. Proces jego odnowy rozpoczął się półtora roku temu i obejmował zarówno wnętrze, jak i zewnętrzną część świątyni. Dzięki wysiłkom konserwatorskim, świątynia nie tylko odzyskała swój dawny blask, ale także została wyposażona w nowoczesny system ochrony przeciwpożarowej, co podkreśla dr Jacek Siebel, dyrektor Muzeum Historii Katowic.

Przygotowania do uroczystości otwarcia

Wielu mieszkańców Katowic z niecierpliwością czekało na ponowne otwarcie kościoła. Jak informuje ks. prałat Marek Spyra, proboszcz parafii św. Michała Archanioła, pierwsza msza po remoncie odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 14:00. To ważny moment dla lokalnej społeczności, która od dawna oczekiwała na ten dzień.

Konsekracja nowego ołtarza

Nieco później, bo 28 września, zaplanowano uroczystą konsekrację nowego ołtarza i poświęcenie kościoła. Wydarzenie to będzie symbolicznym zakończeniem procesu odnowy i początkiem nowego rozdziału w historii tego miejsca.

Renowacja kościoła pw. św. Michała Archanioła to nie tylko akt konserwatorski, ale przede wszystkim troska o dziedzictwo kulturowe Katowic. Dzięki niej kolejna generacja wiernych i mieszkańców miasta będzie mogła cieszyć się tym wyjątkowym miejscem kultu i historii.