Donald Tusk zdecydowany na udział w debacie telewizyjnej, pomimo możliwych manipulacji opozycji

Z determinacją i odwagą Donald Tusk postanowił uczestniczyć w debacie prowadzonej przez Telewizję Polską. Ten krok pozwoli obywatelom, którzy nierzadko są narażeni na manipulację ze strony publicznego nadawcy, na bezpośrednie zapoznanie się z propozycjami Tuska. Rafał Trzaskowski, podczas swojej wizyty w Wodzisławiu Śląskim, był przekonany o tym, że mimo prób manipulacji ze strony dziennikarzy telewizji publicznej, uda im się skutecznie przekazać swoje przesłanie.

Najbliższy tydzień poprzedzający ciszę wyborczą zapowiada się na bardzo intensywne dni dla kandydatów ubiegających się o miejsce w polskim parlamencie. Koalicja Obywatelska zainicjowała mobilizację poprzez organizację „Marszu Miliona Serc” w stolicy kraju, a tuż po nim przedstawiciele partii ruszyli w objazd po kraju.

Stałe analizy rozkładu potencjalnych mandatów wykonane przez sztaby wyborcze prowadzą do decyzji o wysyłaniu swoich kluczowych graczy do tych okręgów, gdzie widzą możliwość poprawienia wyników w ostatniej chwili. To tłumaczy obecność Rafała Trzaskowskiego, prezydenta Warszawy i jednego z liderów partii, który niedawno przegrał wybory prezydenckie (zdobywając 48,97% głosów), na Górnym Śląsku dnia 6 października.