Co charakteryzuje katowickie magazyny na wynajem?

Dzięki położeniu na skrzyżowaniu dwóch autostrad, dużej gęstości zaludnienia i rozwiniętej bazie produkcyjnej region Górnego Śląska należy do jednej z najatrakcyjniejszych lokalizacji dla budowy nowoczesnych obiektów magazynowych i przemysłowych. Nowe magazyny w Katowicach najczęściej powstają w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4 i drogi ekspresowej S86, a ich operatorami są najwięksi krajowi deweloperzy przemysłowi, takie firmy jak 7R, Panattoni czy Górnoślaski Park Przemysłowy.

Nowoczesne powierzchnie magazynowe na wynajem

W granicach administracyjnych Katowic i bezpośredniej bliskości miasta, w ostatnich latach powstało kilka niezwykle nowoczesnych obiektów magazynowych, które spełniają najwyższe standardy jakości wykonania i wyposażenia. To magazyny w pełni przystosowane do obsługi międzynarodowych operatorów logistycznych, firm handlowych i wielu innych. Dzięki uniwersalnej konstrukcji każdy z tego typu obiektów można łatwo przystosowany do potrzeb firm zajmujących się logistyką, transportem, handlem i lekką produkcją. Pod adresem https://warehousemarket.pl/magazyny-katowice znajduje się lista największych dostępnych obiektów magazynowych w Katowicach. To przede wszystkim już istniejące magazyny 7R Park Katowice I i II oraz budowane przez tego operatora kolejne obiekty 7R City Flex Katowice i 7R City Katowice I. Na rynku katowickim dostępne są również nowy obiekt Panattoni i Górnośląski Park Przemysłowy.

Cechy charakterystyczny nowych obiektów magazynowych

Wyróżnikiem nowoczesnych magazynów w Katowicach, pomijając lokalizację w pobliżu ważnych węzłów komunikacyjnych i dróg szybkiego ruchu, autostrad i dróg ekspresowych, jest standard wykonania oraz wyposażenie. Integralną częścią nowych obiektów są rampy umożliwiające szybki rozładunek towarów oraz parkingi dla ciężarówek, co w korzystny sposób wpływa na sprawność działania łańcuchów dostaw. To obiekty chronione, stale monitorowane, wyposażone w nowoczesne rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo działających na ich terenie przedsiębiorstw, oferujące dostęp do niezawodnej infrastruktury teletechnicznej i podstawowych mediów. W wielu przypadkach integralną częścią obiektów magazynowych są pomieszczenia biurowe i socjalne dla pracowników.