Bieg Bohaterów 2022 za nami!

Są wydarzenia, które mają wymiar sportowy i symboliczny. Za przykład może posłużyć choćby Bieg Bohaterów 2022, który odbył się w ostatnią niedzielę (19 czerwca).

O co chodzi?

Rywalizacja zawsze jest ważna, ale w tym przypadku nie można zapomnieć, że chodzi o setną rocznicę powrotu Śląska do Polski. Nie ma też co ukrywać, że przy każdym wydarzeniu dużą rolę odgrywa frekwencja – na starcie imprezy mieliśmy ponad 1700 zawodników.

Start miał miejsce przy Pomniku Powstańców Śląskich w Katowicach, natomiast metę umiejscowiono przy bramie Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie. Trasa wynosiła więc 4,2 kilometra. Wśród kobiet najlepsza okazała się Aleksandra Bańbor, której czas to 15 minut i 39 sekund. Z kolei wśród mężczyzn triumfował Volodymyr Peresunko z wynikiem 13 minut i 17 sekund.

Za organizację odpowiadała fundacja Silesia Pro Active. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, natomiast najlepsi mogli liczyć na medale i cenne nagrody. Nie można też zapomnieć o najważniejszym – w trakcie rywalizacji panowała fantastyczna atmosfera. Atmosfera podczas Biegu Bohaterów to najlepszy dowód na to, że mogliśmy mówić o święcie, które jest istotne dla nas wszystkich.

Informacje związane z Katowicami znajdziesz też tutaj.